بیکاری درد دندانپزشکان جوان/ یک درصد درآمد شیرینی پزی ها صرف بیمه دندانپزشکی شود

وي با بيان اينكه ما درخواست كرديم يك درصد از درآمد كارخانه هاى شيرينى و شكلات به بيمه دندانپزشكي اختصاص پيدا كند اما موافقت نشد، افزود: درآمد بيمه به جاى سلامت صرف درآمدزايي مي شود، بيمه حوادث به دليل تعداد كشته ها در حوادث جاده ای درآمدزا بوده اما بيمه دندانپزشكي درآمدزا نيست.

رييس انجمن دندانپزشكان  عمومی ایران عنوان كرد: در 2 سال اخير سازمان هايى مانند شوراى سلامت دهان و دندان براى حل مشكلات بحرانى دهان و دندان شكل گرفت، اما اين شورا بعد از 2 سال نتوانست پروژه اي را به وزير تقديم كند.

وى با اشاره به طرح تربيت بهداشت كار دهان و دندان و آسيب هاى ناشى از آن گفت: اين بهداشت كاران دوره كوتاهى ديده و به درمان مشغول مى شوند که تبديل شدن آنها به دندانپزشك و گرفتن جاى آنها آسيب بزرگي به سلامت دهان و دندان می زند. 

شهنى زاده اظهار داشت: ما نسبت به تعداد دندانپزشكان و دانشكده هاى دندانپزشكى اعتراض داريم و در اين ميان به جاى آموزش دندانبزشك شروع به تربيت بهداشت كار دهان و دندان كردند که به سال 60 برگشتيم.

وی افزود: بيشتر خدمات دندانپزشكي در مطب ها خصوصى ارائه مي شود و وزارت بهداشت به جاى خريد٣ هزار يونيت دندانپزشكى، هر مطب را به مركز بهداشت مراقبت و بيشگيري از مشكلات دهان و دندان  تبديل كنيم، در سال يك هفته دندانپزشكان در اختيار دولت قرار  گرفته و خدمات رايگان به مردم ارائه كنند.

رئيس انجمن دندانپزشكان عمومی اران تاكيد كرد: ارتباط بين بدنه دندانپزشكان و انجمن ها باید بهبود پيدا كند.

وى با بيان اينكه كنگره ها  دندانپزشكان نبايد نمايشگاه داشته و بخش فروش داشته باشد، گفت: متاسفانه كنگره ها بدون نمايشگاه ها نمي توانند هزينه هاي خود را تامين كنند اما اگر همه دندانپزشكان در اين كنگره ها شركت كنند با مشكل مالي مواجه نمى شويم.

شهنى زاده با بيان اينكه  فارغ التحصيلان دندانپزشکی بدون هيچ آموزش دانشگاهى از دستگاه ها و تكنولوژي هاى نوين استفاده مي كنند، گفت: طبقه بندي آموزشي براي دندانپزشكان وجود ندارد و دندانپزشك با گذراندن يك دوره كوتاه وارد اين عرصه مي شوند.

رئیس انجمن دندانپزشكان عمومی ایران عنوا ن كرد: آموزش بعد از فارغ التحصيلي بايد مديريت شود و دانشگاه ها دوره هاى آموزشي ايمپلنت را برگزار كنند  زيرا در اين حوزه ها چالش بسياري وجود دارد.

وي با اشاره به ورود كردن شركت به حوزه آموزش دندانپزشكي گفت: شركت ها فقط حق معرفي تجهيزات را بر روى پروتزهاى مصنوعي دارند اما برخي از آن ها حتي جراحي زنده و دوره آموزشى برگزار مي كنندو آموزش هاى دولتي به شركتي تبديل شده است.

شهنى زاده عنوان كرد: يكي از مشكلات دندانپزشكان جوان  آن است كه در بازار كار رها شده اند و به كار كردن در درمانگاه هاى دندانپزشكى سه شيفته با تعرفه بسيار كم روى آورده اند.

رئیس انجمن دندانپزشکی عمومی ایران با بیان اینکه بیمه ها را باید مجبور کرد درکنار بیمه های سودده بیمه دندانپزشکی را اجرایی کنند، گفت:اگراین اتفاق نیافتد هزینه های سنگینی بر خانواده ها و بخش دولتی تحمیل خواهد شد.

شهنی زاده ادامه داد:بیمه ها باید درآمدشان را صرف سلامت کنند اما این درآمدها در خیلی جاها به دارایی تبدیل می شود.

شهنی زاده گفت:یک درصد از درآمدهای کارخانجات شیرینی پزی وشکلات سازی باید صرف بیمه داندان پزشکی می شد که این کار محقق نشده است.

وی به ایجاد مجموعه هایی مانند شورای سلامت از سوی وزیر بهداشت اشاره کرد و گفت که پس از 2 سال این مجموعه نتوانسته که پروژه ای در این زمینه ارایه کند.

یازدهمین کنگره انجمن داندانپزشکان عمومی ایران تا 24 دی  با حضور داندانپزشکان سراسر کشور در مرکز همایش های برج میلاد در حال برگزاری است.

انتهای پیام/ اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( میزان ) است و پایگاه اینترنتی سبتار در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sb-40882) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه اینترنتی سبتار محفوظ ميباشد.